איך לבחור מברשת שיניים לילד?

בחירה של מברשת שיניים לילד חשובה לצורך בטיחותו, בריאותו וכן על מנת להקנות לו הרגלים נכונים | טיפים לבחירת מברשת שיניים לילדים

מחפשים מידע בנושא ״איך לבחור מברשת שיניים לילד?״ או ״איך לצחצח נכון שיניים לילד?״ - אתם במקום הנכון! הורים רבים מתחבטים בשאלה מתי נכון להתחיל צחצוח שיניים לילדים, והתשובה היא פשוטה: מיד לאחר בקיעת השן הראשונה.

צחצוח שיניים לילדים חשוב מאוד משום שמחלת העששת עלולה להתפתח לאחר בקיעת השיניים הראשונות, ולכן יש לשמור על היגיינת הפה כבר לאחר הופעתן. זאת, נוסף על החשיבות בהקניית הרגלי בריאות נכונים לילד מגיל ינקות.

חשוב לציין שקיים סיכון בשימוש במשחות רפואיות על מנת להקל על הכאבים הנגרמים כתוצאה מבקיעת השן, ומשרד הבריאות אף פרסם בשנת 2015 אזהרה בנוגע לכך. לכן מומלץ להסתפק בטיפול לא תרופתי, כדוגמת נשכן או עיסוי עדין של האזור.

צחצוח שיניים לילדים - איך לצחצח נכון?

  • מומלץ לצחצח את השיניים פעמיים ביום – לאחר ארוחת הבוקר ולפני השינה, ולהקפיד לצחצח את שני צדי השן, מבפנים ומבחוץ.

  • ע"פ המלצות משרד הבריאות עד גיל שנתיים אין להשתמש במשחה המכילה פלואוריד ומגיל 2 יש להשתמש במשחה המכילה פלואוריד בכמות של גרגר אפונה.

  • חשוב לציין שבמקרים בהם הפעוט מאובחן ברמת סיכון גבוהה לעששת מומלץ יהיה להשתמש במשחה המכילה פלואוריד כבר מהשן הראשונה.

  • זכרו שעד גיל שנה חשוב לבצע בדיקות שיניים ראשונות לילדים, בבדיקה תקבע רמת הסיכון של ילדכם, תקבלו הנחיות מותאמות וסיוע ברכישת הרגלים נכונים.

 

איזו מברשת שיניים הכי טובה לילד? איך לבחור מברשת שיניים לילד

אז בשעה טובה הילד כבר גדל, עבר לאוכל מוצק ואתם רוצים לקנות מברשת שיניים חדשה. הבעיה: המדפים מלאים במגוון עצום של מברשות שיניים לפעוטות, ואתם לגמרי הולכים לאיבוד. אז איך לבחור מברשת שיניים לילד?

גודל מברשת השיניים

כמובן שמברשת שיניים לילד צריכה להיות מותאמת לגודל הפה שלו, גם באורך וגם ברוחב. בדקו על גבי האריזה שמברשת השיניים מתאימה לגילו הספציפי של הילד.

רמת קשיחות הזיפים 

בחרו תמיד מברשת שיניים עם זיפים רכים, אלא אם כן מומחה לרפואת שיניים לילדים הורה לכם אחרת. זיפים קשיחים עלולים לגרום לנזק הן לאמייל העוטף את השן והן לחניכיים.

עוד בנושא

מברשת חשמלית או ידנית? 

מברשת שיניים חשמלית נמצאה יותר טובה ממברשת ידנית הן בהסרת רובד והן במניעת דלקות חניכיים בילדים ובמבוגרים. לכן, מומלץ מאוד להתחיל לצחצח במברשת חשמלית כבר בגיל 3. אך שימו לב, טכניקת הצחצוח במברשת חשמלית שונה מאוד מטכניקת הצחצוח במברשת ידנית. הקפידו לקבל הדרכה מתאימה מרופא השיניים שלכם לשימוש נכון. בנוסף, לא משנה באיזה מברשת בחרתם, חשוב מאוד שההורה יבצע את הצחצוח. זכרו, עד גיל 8 לילדכם אין יכולת מספיק טובה לביצוע צחצוח איכותי. ילדכם יכול לצחצח לבדו ולפתח עצמאות, אך חשוב מאוד לעבור שוב על הצחצוח שלו.

בסיס אחיזה גדול 

מאחר שילדים צעירים מתקשים לאחוז את מברשת השיניים בצורה יציבה ובזווית נכונה, מומלץ להצטייד במברשת שיניים בעלת בסיס אחיזה גדול שיקל עליהם.

התייעצו עם רופא שיניים לילדים

מומחה לרפואת שיניים לילדים יוכל להמליץ לכם על מברשת שיניים שעברה בדיקות בקרת איכות קפדנית ליעילות ולבטיחות. התייעצו אתו לקבלת המלצה המותאמת לצרכי ילדכם, ואל תתבלבלו מפרסומות. 

צור קשר
שם :
טלפון:
מייל:
רופא שיניים לילדים בתל אביב / מודיעין