רפואת שיניים עדכנית ומתקדמת לילדים - מה זה אומר?

העשור האחרון מבשר על התפתחות עצומה ברפואת השיניים לילדים, שהחלה להתמקד בטיפול מניעתי שמטרתו למנוע מלכתחילה היווצרות מוקדי עששת בפה של ילדיכם

רפואת שיניים עדכנית ומתקדמת לילדים - מה זה אומר?


תעשיות המכשור הדנטלי והחומרים הדנטליים מתקדמות בצעדי ענק. ציוד וחומרים דנטליים שהיו חדישים ומתקדמים רק לפני שנה אינם בהכרח המילה האחרונה כיום.

המטרה הניצבת כיום לנגד רפואת השיניים הינה מניעת היווצרות מוקדי עששת, וכן ריפוי מוקדי עששת בעודם בשלבי ההיווצרות ההתחלתיים. ודאו שאתם מעניקים לילדכם רפואת שיניים במיטבה, כזו שתוכל לאפשר לכם לגדל ילדים בלי חורים ועם הרגלים טובים ויחס חיובי לבריאות הפה והשיניים.צילומי שיניים דיגיטליים

צילומי רנטגן דיגיטליים קיימים בשוק הדנטלי כבר למעלה מעשור, ואחד מיתרונותיהם החשובים ביותר הוא חשיפה נמוכה בצורה ניכרת לכמות הקרינה. מדובר בעניין משמעותי לאור כמות הקרינה הגבוהה שסופגים ילדים הגדלים בעולם המערבי של המאה ה-21.

יתרון נוסף הוא איכות הצילום הגבוהה המאפשרת אבחון מדויק ומקצועי יותר תוך התאמת הטיפול הטוב ביותר עבור ילדיכם. זאת, בעוד בעבר איכות הצילום הירודה יחסית גררה אחריה לא פעם טיפולי שיניים מיותרים.פלואורידים ואיטומי חריצים

הגישה המקצועית הרווחת כיום היא רפואה מניעתית. הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת מציעה כיום מגוון טיפולים מניעתיים לילדים, כשהפופולריים בהם הם איטומי חריצים ושימוש בפלואורידים מיוחדים, המונעים את התפתחות העששת.

פלואוריד הניתן לילד מחזק את השן, וכך עשוי למנוע את מחלת העששת. טיפול בחומרים המשחררים פלואוריד ברמת ריכוז נמוכה הוכח כיעיל במקרה של אבחון עששת בשן חלבית המצויה לצד שן קבועה הנמצאת בסכנת הדבקה, ואף במקרים בהם כבר אובחנה הדבקה.

איטום חריצי שן ושימוש בפלואוריד אינם טיפולים הניתנים לכל ילד וילד באופן אוטומטי, אלא לאחר אבחון מקצועי הנערך על ידי מומחה לרפואת שיניים לילדים, תוך בדיקת האנטומיה של השיניים, ההרגלים של הילד ורמת הסיכון שלו לחלות בעששת. מחקרים מלמדים על יעילות תכנית לטיפול מניעתי המותאמת אישית. טיפולים מניעתיים עשויים לחסוך לכם הבה כסף, וחשוב מכך – ימנעו עוגמת נפש רבה מילדכם, שלא יאלץ לסבול מקידוח השן ומסתימות מיותרות.

רוצים לדעת עוד על איטומי חריצים ופלואורידים? לחצו כאןעששת היא מחלה מדבקת

רבים אינם מודעים לכך שבדומה לכל מחלה הנגרמת כתוצאה מפעילות חיידקית – גם העששת היא מחלה מדבקת. רוב החיידקים מחוללי העששת הם ממשפחת הסטרפטוקוקים, אלו המוכרים לנו היטב מביקורם בגרון, במיוחד בתקופת החורף. המשמעות היא שהורה הנושא את חיידקי העששת בפיו עלול להדביק את התינוק עוד לפני שבקעה לו השן הראשונה.

מה ניתן לעשות כדי למנוע הדבקה של התינוק? לחצו כאן

אין צורך להרחיב על חשיבות מניעת מוקדי עששת עוד לפני היווצרותם, אולם לטיפול המניעתי יש מה להציע גם לאחר הופעת מוקדי עששת התחלתיים בפיו של הילד. לטיפול בעששת בשלביה ההתחלתיים השפעה על הצלחת הטיפול, משך הטיפול ועל הסיכוי להישנות המחלה בעתיד.

חשוב לקחת את הילד לביקורים תקופתיים אצל מומחה ברפואת שיניים לילדים על מנת לזהות מוקדי עששת התחלתיים, כשהם עוד בשלב הפיך. במקרים רבים זיהוי מוקדם של מחלת העששת מונע סתימות וקידוחים, ודי בשימוש במשחות מיוחדות במרפאה ובבית על מנת להקטין אותם, ואף להעלימם.צור קשר
שם :
טלפון:
מייל:
רופא שיניים לילדים בתל אביב / מודיעין